Skuteczna dieta na przytycie dla chłopaka

witam mam 30 lat 190cm wysoki i uwaga 70 czasami 65 kg wagi marze o tym zeby nie wstydzic sie zdjać koszulke w miejscu publicznym przez jakies 15 lat nie przekroczylem 70 kg nawet deka probowalem wszystkiego kazdej diety mysle o sterydach ale sie boje obecnie mieszkam w Angli a tu to dopiero kaloryczne jedzenie praca fizyczna siłowa pale dziennie d0 10 papierosow raz w tygodniu jakis alkochol typu wino prosze o pomoc nikt nie zdaje sobie sprawy jak ciężke jast zycie chudzielca blagam o pomoc

Witam,
Proszę przemyślę, czy choć raz dieta jaką Pan stosował była dietą indywidualną ułożoną przez dietetyka i zastosowaną do Pana parametrów życiowych? Jeśli nie to znaczy, że czas na wizytę w Poradni dietetycznej i zaplanowanie diety wysokokalorycznej z utrzymaniem dobrych nawyków żywieniowych. Jeśli taką dietę już Pan stosował, a nie pomogła, należy zastanowić się czy to nie stres jest pogromcą kilogramów, na pewno przyczynia się do podkręcenia metabolizmu palenie papierosów, więc ograniczenie z tej strony, tez w połączeniu z dietą, na pewno przyniosło by oczekiwany efekt. Dietę należy tak długo prowadzić, aż będzie reakcja organizmu (sukcesem jest osiągniecie nawet 1 kg w ciągu 1 miesiąca pracy). Proszę wykluczyć również choroby metaboliczne np. choroby tarczycy, cukrzycę czy obecność pasożytów. Życzę zdrowia i realizacji celu. Pozdrawiam.