Skuteczna i szybka dieta

Witam, Zwracam się z pytaniem - co robić, aby schudnąć? Czy lepiej pić zieloną herbatę czy czerwoną? Która jest lepsza? Zależy mi na widocznym i długotrwałym efekcie. Chyba, że doradzi mi Pani jakąś inną dietę. Dodam, że mam 16 lat i ważę 70 kg przy wzroście 168 cm. Czy dużą mam nadwagę? Z góry dziekuję za odpowiedź... Pozdrawiam

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Myślę, iż obie herbaty mogą być pomocne. Jednak proszę ich nie traktować jak panaceum na nadmierną masę ciała. Mogą one uzupełniać zdrową dietę i ćwiczenia, jednak nie zastąpią powyższych. Tak jak przybieranie na wadze jest zazwyczaj procesem długotrwałym, tak redukcja masy powinna przebiegać w rozciągniętym odcinku czasu.

Pani BMI to 24,82, co na siatce centylowej odpowiada nadwadze.

Wszystkie decyzje proszę podejmować w oparciu o rozmowę z rodzicami.

Pozdrawiam ciepło