Skuteczne sposoby na napady suchego kaszlu

Od połowy infekcji wykańczają mnie napady suchego kaszlu Oczywiście : nawilżenie , siemię lniane. Co jeszcze mogę robić? Jeżeli to uszkodzenie nabłonka rzęskowego to jak przyspieszyć jego regenerację lub może ograniczyć uszkodzenia już podczas infekcji? Jak skutecznie przerwać napad kaszlu zanim mnie położy na podłogę z potwornym bólem głowy? Wolałbym metody naukowe niż "magiczne zioła z Peru" itp...

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Jeśli chciałby Pan zmniejszyć dolegliwości związane z suchym kaszlem proponuję zachować odpowiednią wilgotność powietrza w mieszkaniu (ponad 50%), obniżyć temperaturę (do 21 st. C), stosować inhalację z soli fizjologicznej oraz unikać drażniących substancji, zwłaszcza papierosów. Z metod farmakologicznych proponuję stosować syropy ukierunkowane na suchy kaszel lub stosować leki przeciwkaszlowe, np. dekstrometorfan zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. W przypadku braku poprawy proponuję skonsultować się z lekarzem internistą który dobierze odpowiednie leczenie bądź przeprowadzi pogłębioną diagnostykę.