Skuteczność antykoncepcji hormonalnej po rozpoczęciu opakowania przed okresem

Witam serdecznie, od 10 dni stosuje tabletki antykoncepcyjne jest to pierwsze opakowanie w zyciu i zostalo przyjete bez krwawienia poniewaz okres sie spoznial (ciaza wykluczona 3 testy negatywne oraz badanie USG) Od kiedy bede chroniona jesli tabletki zostaly zazyte bez okresu? I czy jesli Plamienie przy stosowaniu od q0 dni tabletek nie wystepuje jest mozliwosc ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli rozpoczęła Pani stosowanie antykoncepcji nie od pierwszego dnia cyklu to ochrona antykoncepcyjna pojawia się po tygodniu stosowania preparatu.