Skuteczność antykoncepcji po kilkunastogodzinnym opóźnieniu w przyjęciu tabletki

Mam pytanie. Biorę tabletki naraya (antykoncepcyjne) Ostatnią tabletkę przyjęłam w piątek o 21:00, zrobiłam 7dni przerwy + 11h, ponieważ pierwszą tabletkę z nowego blistra przyjęłam w sobotę o 8:00. Następnie drugą również w sobotę już normalnie o 21:00 :) Czy opóźnienie w 7 dniowej przerwie wynoszące 11h jest bezpieczne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie taka zmiana godziny nie wpłynie na skuteczność antykoncepcyjną. Proszę jednak pamiętać aby przyjmować tabletki o regularnych porach.

Nie!!! W systemie 21+7 po 7 dniowej przerwie 1 tabletke i kolejne powinno się
przyjmować w określonych tych samych godzinach, Każde opóźnienie
/ nieregularność / w przyjmowaniu tabletek ogranicza ich skuteczność.