Skuteczność antykoncepcyjna podczas stosowania drugiego opakowania tabletek hormonalnych

Miałam plamienia, czekałam na okres aby wziąć 1. tabletkę z 1 opakowania.Kiedy wyciek był większy wzięłam 1. tabletkę. Jednak nie jestem pewna czy to był 1. dzień okresu, czy okres pojawił się dopiero na drugi dzień.Całe 1. opakowanie przyjmowałam regularnie.Następnie prawidłowo odczekałam przerwę ( skończyłam opakowanie w piątek, następne zaczęłam w sobotę następnego tygodnia) i prawidłowo zaczęłam przyjmować drugie opakowanie.CZY PO WYBRANIU 7 TABLETEK Z DRUGIEGO OPAKOWANIA BĘDĘ ZABEZPIECZONA?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozumiem, że oprócz tych 7 tabl. z drugiego opakowania będzie Pani kontynuować przyjmowanie tabletek. Dopiero wtedy antykoncepcja ma sens i ochrona jest zachowana.