Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i ryzyko ciąży po przerwaniu stosowania

Mam pytanie, mam dziewczynę z którą kochałem się podczas gdy ona brała tabletki jeszcze, zostalo jej około 7 tabletek, gdy skonczylo się opakowanie dostała okresu ale podczas okresu sie nie kochalismy a ona teraz nie rozpoczela nowego opakowania bo wlasnie sie rozstalismy boje się że moze być ciąza, gdyz ona mnie nastraszyla. Prosze o szybka odpowiedz...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie jeżeli tabletki pozostałe do końca opakowania zostały przyjęte zgodnie z ulotką to ryzyko zajścia w ciąże jest minimalne. Najważniejszą sprawą w tym momencie jest fakt czy rzeczywiście antykoncepcja była przyjmowana rzetelnie .