Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych zastosowanych podczas miesiączki wywołanej Duphastonu

Chciałabym się dowiedzieć czy tabletki antykoncepcyjne brane od pierwszego dnia miesiączki, ale wywołanej duphastonem również zabezpieczają mnie od pierwszej tabletki? czy ich skuteczność może być na początku mniejsza przez to, że okres był wywołany lekiem?

Pozdrawiam.