Skuteczność tabletki antykoncepcyjnej

Witam, proszę o udzielenie informacji czy jak zazyłam tabletkę antykoncepcyjna w innym terminie niż pierwszy dziń okresu jest ona skuteczna a jeżeli nie to po jakim czasie są one stuteczne ostatni okres miałam 03.07 a później okresu nie dostałam i zaczelam brac tabletki 08.08 i w ciąży nie jestem.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skuteczność antykoncepcyjna tabletek pojawia się po około tygodniu od przyjęcia pierwszej tabletki. Oczywiście mówimy teraz o sytuacji gdy nastąpiło opóżnienie w przyjęciu pierwszej tabletki. W tym okresie poleca się stosować dodatkowe zabezpieczeni w postaci np prezerwatyw. Warto także wyjaśnić dlaczego nie pojawił się okres zanim Pani przyjęła pierwszą tabletką.