Skuteczność terapii w nerwicy lękowej bez farmakologii

mam nerwicę lekową chodzę na terapię ,moja pani psycholog na leki mówi na razie nie ,może damy radę jest różnie, mówi że na efekty czasami trzeba poczekać nie ma nic od razu.Leki tylko zagłuszają objawy wydaje się że fajnie przechodzi nerwica a po odstawieniu dopada znowu więc jak dam rade to się wstrzymuje zobaczymy.Mój problem polega na tym że cały czas kontroluję się czy lepiej czy gorzej. moje pytanie brzmi czy samą terapią można wyjść z nerwicy lękowej

Dzień dobry,

Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
Dla jednych będzie odpowiedź - tak, a dla drugich - czasem potrzeba wsparcia farmakologicznego. Proszę pamiętać, że w przypadku nerwicy psychoterapia jest podstawową metodą leczenia.

Witaj,
problem nie zalezy tylko od alternatywy leki/terapia,ale też od konkretnej osoby/terapeuty,lekarza/oraz ich wzajemnej relacji.Wydaje mi sie więc,ze nie do końca ufasz terapeucie i w takich przypadkach najlepiej byłoby podjąć temat właśnie tejże relacji i nad nią rzetelnie popracować.Ten etap/budowanie zaufania/jest nieodzownym elementem procesu,tak więc nie dziwi,że słysząc od prowadzącego 'na razie nie brać,może damy radę"stawia Cię w sytuacji niepewności.
Poinformuj prowadzącą o tym lub zmień na kogoś innego.
Pozdrawiam serdecznie

Witaj !
Można wyjść z nerwicy poprzez psychoterapię, jednak zależy to od kilku czynników. Po pierwsze jak długo była ta choroba nie była rozpoznana , od relacji jaką ma pacjent z terapeutą , od właściwego wsparcia jakie udziela terapeuta i jeśli trzeba powiadomienia pan,że jest potrzeba włączenia leków. Terapeuta ma tego świadomość i powinien o tym od razu wspomnieć. Jednak podstawą w nerwicy jest terapia.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Każdy pacjent i każda historia jest inna. Osobiście bardzo doceniam możliwości wsparcia farmakologicznego, choć oczywiście może mieć ono także swoje minusy. Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!