Skutki uboczne Citabaxu

Od 8dni zazywam Citabax 10mg.Na poczatku pojawily sie suchosc w ustach i skapomocz.Aktualnie minely.W 5.dobie zaczal pobolewac mnie zoladek,czuje dyskomfort w jelitach,odbijanie pustym powietrzem,wzdecia,czasem klucia.Stolec jest czesty i luzny.Nie zatrulam sie,nie mam tzw.jelitowki.Czy mozliwe,aby to byl skutek uboczny Citabaxu? Jesli tak-w jaki sposob go lagodzic?Dziekuje za pomoc

Witam,
zgodnie z ulotką informacyjną produktu możliwe skutki uboczne to:
"Nudności, suchość jamy ustnej, zwiększona potliwość, drżenia mięśniowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunki, zaparcia), zaburzenia ejakulacji, bóle i zawroty głowy, senność, bezsenność, drażliwość, lęk, zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, kołatanie serca, zaburzenia oddawania moczu. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zaburzenia koncentracji, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn."
Jeżeli występują skutki uboczne lipo danym leku, można go odstawić lub wymienić na inny pod kontrolą lekarza.

Opisywane objawy uboczne ze strony przewodu pokarmowego są dość częste podczas wprowadzania terapii tym lekiem i zazwyczaj w ciągu kilku dni samoistnie mijają. Gdyby jednak były uciążliwe lub nie ustąpiły, należy to zgłosić lekarzowi prowadzącemu.