Skutki uboczne i wpływ na zdrowie stosowania leków przeciwdepresyjnych

czy przyjmowanie lekow na depresje szkodzi zdrowiu? jsli tak to na co najbardziej szkodzi? mam jeszcze jedno pytanie:czy pramolan 50mg lykany raz dzinnie moze szkodzic organizmowi?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, w odpowiedzi na Pani pytanie pomyslalam czy sa jakies leki ktore sa zdrowe? Chyba takich nie ma...jednak leki przeciwdepresyjne przepisane przez lekarza prawdopodobnie Pani bardziej pomoga niz zaszkodza, szczegolnie ze nie beda zażywane do konca zycia. Pramolan ma działanie przeciwlękowe. Jesli nie jest Pani przkonana do lekow to zaleca sie psychoterapie najpierw, potem dopiero wlaczamy leki kiedy sama terapia nie dziala..Polecam terapie poznawczo behawioralna, w Krakowie jest kilka osob ktore moga Pani w ty pomoc. Pozdrawiam serdeczie!

Leki przeciwdepresyjne nie "szkodzą zdrowiu". One to zdrowie poprawiają.
Każdy lek może spowodować jakieś działania niepożądane. Jeśli występują i są nasilone - lek zmieniamy na inny, o innym profilu działań ubocznych.
Jeżeli Pramolan nie wywołuje działań nie pożądanych a przynosi pożądane efekty ni e "szkodzi organizmowi".