Skutki uboczne jednorazowego zażycia dużej ilości tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Studiuję II rok biologię medyczną. Mam teoretyczne pytanie na temat tabletek antykoncepcyjnych. Jakie skutki uboczne wyrządziłoby jednorazowe przyjęcie kilku tabletek naraz? Mówię o większej ilości: nie takiej, która spowodowałaby nudności czy krwawienie. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najczęściej występujące powikłania związane są z wahaniami hormonalnymi. Warto wspomnieć także o powikłaniach zakrzepowo-zatorowych.