Skutki uboczne po zastosowaniu irigasinu

Płukanie nosa/zatok irigasin . Powód - przytkany nos od dłuższego czasu bez oznak kataru oraz utrzymania higieny (wedle reklamy). Nigdy nie miałem problemów z zatokami ani nigdy mnie głowa z tego powodu nie bolała. Płukanie zgodnie z instrukcją a po trzech dawkach przerwałem stosowanie gdyż na drugi dzień pojawił się ból głowy w okolicach czoła i czasami świszczenie w uszach. Ogólne otępienie. Fatalny stan utrzymuje się prawie tydzień. Po raz pierwszy od 43 lat zażyłem środki przeciwbólowe ze względu na ból głowy. Jak widać środek przyniósł więcej złego niż dobrego. Jak z tego wybrnąć ?

Witam, powinien zbadać Pana lekarz, najlepiej laryngolog, żeby poznać przyczynę objawów. Pozdrawiam