Skutki wszczepienia dzieci szczepionkami skojarzonymi

Witam, Piszę, aby któs mógł rozwiać moje obawy. Synek kończy teraz roczek i czeka nas szczepienie skojarzona (mmr odra, świnka, różyczka. Czy to szczepienie jest naprawdę takie groźne? Dlaczego każą nam szczepić dzieci szczepionkami, które w coraz większej grupie powodują komplikacje zdrowotne u dzieci?

Jest to bezpieczna i potrzebna szczepionka, zaś oskarżanie jej o wywoływanie autyzmu nie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych . Istnieje jedynie zwbiązek czasowy wystąpienia autyzmu wczesnodziecięcego ( w drugim roku życia) i czasu podania tej szczepionki. Nie ma natomiast związku przyczynowo-skutkowego

Szczepienia to luksus
Chronią przed chorobami które niosą z ich przechorowaniem cierpienie dziecka jego otoczenia a czasem śmierć dlatego aby tego uniknąć szczepimy dzieci.
Ryzyko powikłań poszczepiennych jest znacznie mniejsze niż prawdopodobieństwo trafienia 6 w totolotku ale się zdarza. Po to by to prawdopodobieństwo jeszcze zmniejszyć powinno się szczepić dzieci zdrowe bez cech infekcji .
Szczepionki skojarzone to mniej stresu dla dzieci a Ich efekt biologiczny jest taki sam jak pojedynczego szczepienia a