Słaba erekcja

Witam, mam 24 lata. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam coraz większe problemu z wzwodem, mimo że nie mam problemu z popędem. Jest to niepełna erekcja. Podczas erekcji członek jest w niepełnym wzwodzie albo czasami, mówiąc kolokwialnie, nawet zwisa. Od pewnego czasu rzadko też mam poranne wzwody. Co jest denerwującą sytuacją. Mam zespół jelita wrażliwego. Czy może być to powiązane z sobą? Rownież biorę od czasu do czasu ziołowe leki, jednak nie z powodu problemu z prostatą, lecz na poprawienie kondycji włosów i skóry. Czy może mieć to wpływ na erekcję? Czy regularna masturbacja ma coś do tego? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź na pytania.
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

ziołowe leki, które Pan używa nie powinny mieć wpływu na erekcję. Jednakże częsta masturbacja oraz Pana skłonności psychologiczne (o czym świadczy zespół jelita drażliwego - choroba psychogenna) mogą powodować u Pana zaburzenia erekcji. Musi Pan ograniczyć masturbację, wysypiać się i ograniczyć stres. Na wszelki wypadek dobrze byłoby udać się też na badanie do urologa, aby wykluczyć ewentualne przyczyny chorobowe.