Słabe działanie leków przeciwbólowych

Witam. Jestem po dwóch artroskopiach kolana i zauważyłem, że leki przeciwbólowe bardzo słabo na mnie działają. Po obu zabiegach, gdy skarżyłem się na ostry ból, pielęgniarki i lekarze twierdzili, że to niemożliwe, gdyż podali mi maksymalne dawki. Poza tym 2gi zabieg miałem przy narkozie, a kiedy podczas wdechów doliczyłem do 10+ lekarze się niecierpliwili i możliwe, że jakoś wpłynęli na dodatkowe uśpienie. Czy jest jakieś wytłumaczenie tego zjawiska? Proszę o odpowiedź.

Witam,
Nie ma prostego wytlumaczenia. Kazdy organizm reaguje w indywidualny sposob na podane leki. Zalezy to masy ciala, udzialu miesni w masie ciala, wieku, czynikow genetycznych, metabolizmu, wydolnosci watroby i nerek, krazenia krwi. Jak Pan widzi trudno znalezc jeden decydujacy czynnik, moze to byc suma drobnych elementow. Na przyszlosc moze Pan wspomniec anestezjologowi przed znieczuleniem, ze wymagal Pan wiekszych dawek lekow.

Witam pana!
Muszę przyznać, że nie mamy tutaj wielu informacji na temat pańskiego znieczulenia, więc trudno odpowiedzieć na pytanie. Na pewno musiał pan wymagać dodatkowych leków, bądź też pan niczego nie pamięta, trudno na to pytanie odpowiedzieć.
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest trudna. Tak, jest to możliwe, że leki przeciwbólowe nie zadziałały, ponieważ każdy człowiek jest inny i te same leki u innych ludzi mogą zadziałać inaczej. Trzeba czasami się mocno natrudzić, żeby pacjentowi dobrać leki przeciwbólowe. Potrzeba trochę czasu i cierpliwości.
Pozdrawiam.