Słabo dodatni test ciążowy. Jednak ciąża?

Dzień dobry. Mam pytanie: ostatnią miesiączkę miałam 13. maja, do tej pory brak, dzisiaj zrobiłam test i wyszła ta druga, bladziutka kreseczka, widoczna gołym okiem. Czy to ciąża? Kiedy powtórzyć test i jakiego użyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Opisywany wynik testu ciążowego należy uznać za dodatni. W związku z tym należałoby zgłosić się niezwłocznie do lekarza ginekologa w celu zbadania i ewentualnego rozpoznania ciąży. Można wykonać kolejny test ciążowy lub wykonać oznaczenie stężenia betaHCG podczas wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.