Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Słaby i cienki strumień moczu a zapalenie prostaty

Mam 21 lat. Od może 2 lat zauważyłem, że mam kłopoty z oddawaniem moczu. Słaby strumień moczu i do tego cienki. Czasami mam wrażenie, jakbym nie opróżnił go do końca. Nawet u ojca widziałem, że sika 2 razy dalej niż ja i do tego ma gruby strumień moczu w wieku 50 lat. A więc mam pytanie - czy potrzebna jest wizyta u urologa, czy spróbować zwykłych leków na łagodny przerost prostaty?
21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Szanowny Panie,

w Pana wieku przerost i rak prostaty prawie w ogóle nie występują. Te objawy prawdopodobnie mają inne podłoże, być może z powodu zapalenia prostaty (ale wtedy raczej napewno towarzyszyłyby temu objawy bólowe). Może Pan udać się do urologa i poprosić o badanie uroflowmetryczne - powinno ono wykazać, czy siła z jaką oddaje Pan mocz, jest prawidłowa.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy