Słaby rozwój mowy u 2-letniej dziewczynki

Witam mam corke ma 2 latka i 2 miesiace .Malo mowi praktycznie po swojemu mama ta i bam ale nawet to mowi dopiero od miesiaca a reszte po swojemu, czy moglaby pani polecic jakies cwiczenia zebym mogla z nia cwiczyc ? czy powinnam udac sie do logopedy ? Jak moge ja zachecic do mowienia ?Ojciec malej zaczol mowic jak mial 3 lata i u niego w rodzinie wiekszosc tak zaczela.

Witam. Według źródeł naukowych roczne dziecko powinno wypowiadać już kilka prostych wyrazów, zaś dwuletnie powinno już wypowiadać około 200-300 wyrazów i budować proste zdania. Państwa Córka ma 2 lata skończone, a od miesiąca dopiero wypowiada pojedyncze wyrazy. Niezbędna jest konsultacja u logopedy specjalisty wczesnej interwencji, który po dokładnym zbadaniu dziecka zaleci odpowiednie ćwiczenia.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam,
dwa słowa na dwa lata... to o 270 słów za mało - zgodnie z tym stwierdzeniem, dwulatek powinien mówić znacznie więcej, niż kilka słów. Pomaga mu to w rozwoju wszystkich funkcji poznawczych, a i owe funkcje wspomagają rozwój mowy, działając na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jednym zdaniem - by rozwój przebiegał harmonijnie, konieczne jest rozwijanie wszystkich jego elementów - w tym również komunikacji językowej. Proszę udać się do logopedy i zastosować się do jego wskazówek.
Pozdrawiam,
Regina Panaś

Warto skonsultować się z logopedą, po zbadaniu dziecka logopeda wdroży terapię i pokaże w jaki sposób je wykonywać.