Ślad wolnego płynu i pojedyncze węzły chłonne u 6-latki
Witam moja 6 letnia corke od 4 dni boli brzuszek w okolicy pepka.wczoraj miała robione usg jamy brzusznej watroba trzuska układ zolciowy sledziona nerki pęcherz moczowy usg w normie w prawym podbrzuszu widoczny slad wolnnego plynu oraz pojedyncze wezly chłonne dl do 10mm wyrostek robaczkowy w usg bez cech zapalenia moje pytanie co może oznaczac slad wolnnego plynu oraz pojedyncze wezly chłonne???

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
Węzły chłonne powiększają się przy infekcji. Istotna jest ich wielkość. Płyn również może świadczyć o infekcji lub też np o pęknięciu torbielki na jajniku. Jak przypuszczam badanie robiono w celu wykluczenia zapalenia wyrostka. Obecnie nie ma powodów do obaw. W przypadku nasilenia się dolegliwości Proszę zgłosić się z córką do lekarza.
Pozdrawiam