Ślepy punkt w oku a leczenie kanałowe zębów

Witam. Zmagam sie od około pół roku ze ślepym punktem w centralnej części widzenia w prawym oku. Lekarze wykonali wszystkie możliwe badania okulistyczne i nie ma żadnych odchyłów od normy. Moje pytanie brzmi czy może być to spowodowane zębami? Górne prawe zęby wymagają u mnie leczenia kanałowego - dentystka mówiła iż mozę byc to powiązane ze sobą. Czy możliwe iz jais stan zapalny uciska nerw wzroku i dlatego mam ślepy punkt w prawym oku? Czy objawy miną po leczeniu zębów? Z gory dziękuję za odp.

Przy każdym schorzeniu narządu wzroku najważniejszą rzeczą jest wykluczenie ognisk zapalnych. Najczęściej takie ogniska znajdują się w zębach.Pani dr stomatolog ma absolutną rację. żeby trzeba leczyć kanałowo lub usunąć. Pozdrawiam