Ślinienie podczas snu u 11-letniej córki

Moja 11 -letnia córka ślini się gdy śpi . Migdałki odpadają bo miała wycinane w 5 wieku . Proszę o odpowiedź . co powoduje ślinienie a lekarze nie wiedzą co to jest

Wywiad bardzo lakoniczny.Wiele rzeczy trzeba wiedzieć.Po pierwsze ocena budowy nosogardzieli i jamy ustnej. Po drugie czy dziecko je -gryzie i połyka bez problemu
Czy męczy się w trakcje jedzenia, czy wogóle problem wysiłku fizycznego i zmęczenia np wieczorem
Pytań jest mnóstwo.
Uważam ,z warto udać się do neurologa dziecięcego w tym ocena odr.podniebienni-gardłowych, nużliwość mięśni,aby wykluczył miedzy innymi neurogenne,mięśniowe podłoże choroby.Ocena ortodonty też byłaby wskazana

Pozdrawiam ciepło