Słony posmak w ustach przy powiększonych śliniankach

Mam uczucie soli w jamie ustnej, obiady gotuję prawie bez soli. Biorę tabletki na nadciśnienie tętnicze,i silne tabletki przeciwbólowe na kręgosłup. Ostatnio dostałam od lekarza antybiotyk na ból gardła, dostałam grzybicy polekowej. Byłam u laryngologa ale odp. nie dostałam od czego to może być, robiłam sobie usg tarczycy i gardła i wykazało że mam powiększone ślinianki. Mam często dławienie w żołądku. Badania jelit miałam też robione ale jest wszystko w porządku. Proszę o odpowiedź?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może on oznaczać niewydolność nerek (ostrą lub przewlekłą). W niewydolności nerki nie są zdolne usuwać z krwi i wydalać z moczem toksycznych produktów przemiany materii. Co ważne, w ostrej niewydolności nerek oddech miewa zapach moczu. Jeśli, oprócz przykrego smaku w ustach, pojawia się brak łaknienia i chudnięcie, mdłości i wymioty, oznacza to przewlekłą niewydolność nerek, która rozwija się powoli i zazwyczaj jest nieodwracalna. Wraz z narastaniem niewydolności pojawia się zmęczenie, bóle głowy, ramion lub nóg, drżenie mięśni, senność. Muszę jednak przyznać iż często taki objaw może byc rezultatem infekcji jamy ustnej.