Słuchanie muzyki w słuchawkach nausznych a szkodliwe skutki dla słuchu

Witam, zastanawiam się czy słuchanie muzyki w słuchawkach nausznych (małych bądź dużych) przy jednej z najniższych głośności w telefonie (1 na 15) może powodować uszkodzenia słuchu lub pogłębianie się szumów usznych. Wszystkie informacje opisują szkodliwe skutki długiego słuchania głośnej muzyki(14-15 na 15).
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Słuchanie głośnej muzyki przez słuchawki douszne ma fatalne skutki dla naszego zdrowia.Najlepiej dla słuchu byłoby w ogóle nie używać słuchawek, tylko odtwarzać muzykę przez głośniki. Powietrze działa jak filtr, który rozprasza dochodzące to uszu dźwięki, przez co stają się one łagodniejsze dla ucha. Najbardziej szkodliwe są niewielkie słuchawki douszne, które kompletnie zatykają ucho i mocno atakują słuch. Najzdrowszym rodzajem słuchawek są wysokiej klasy słuchawki półotwarte.