Okaleczanie i natrętne myśli u 18-latki

Witam mam na imię Ania i mam 18 lat. Od 5 lat się Samookaleczam. Miałam jedna próbę samobójczą. Ostatnio w mojej głowie pojawił się głos który namawia mnie do zlego niedawno kazal mi się pociąć I to zrobiłam. Boje się. Czuje się źle psychicznie.

Nie bagatelizuj swojego stanu - samookaleczanie i myśli samobójcze są wyrazem dużych problemów emocjonalnych, które przeżywasz. Pozwól sobie pomóc i zgłoś się do specjalisty - psychologa bądź psychiatry, który pomoże Ci rozwiązać swoje problemy w bardziej zdrowy i racjonalny sposób niż stosowany przez Ciebie dotychczasowo. Fakt, że czujesz się psychicznie źle jest tylko potwierdzeniem tego, że powinnaś zgłosić się po pomoc. Powodzenia.

Dzień dobry, zachęca, panią do jak najszybszego kontaktu z psychologiem i lekarzem psychiatrą w celu przeprowadzenia pełnej diagnozy. Objawy o których pani pisze są poważne. Pozdrawiam.