Słyszenie głosów i uczucie obecności po śmierci babci

Mam tak, że od śmierci mojej babci cały czas kogoś czuję, dotyka mnie, budzi w nocy, wypowiada moje imię.

Witam serdecznie. Rozumiem, że sytuacja przez Panią opisywana musi być uciążliwa, pisze Pani o niej jako o problemie. Wynikać może ona z faktu, że Pani bardzo trudno jest się pogodzić ze śmiercią babci. Emocjonalnie cały czas trzyma ją Pani blisko siebie, nie może się uwolnić od myśli na jej temat. Ważna byłaby tu pewna oddzielność: babcia zmarła, odeszła, Pani jest bardzo młoda, Pani żyje i należy do tego życia w pełni wrócić. Uważam, że powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa - psychoterapeuty, najlepiej psychodynamicznego lub analitycznego, który pomoże Pani w procesie separacji, zarówno od babci, jak i w innych ważnych dla Pani relacjach. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz.