SM a badanie rezonansu z kontrastem

Badanie rezonansem z kontrastem z opcją angio wykazało obecnoś w obu płatach czołowych pojedyńczych ognisk wysokiego sygnału do śr 3mm. Zmiany widoczne w sekwencji Flair oraz obrazach T2 - zależnych. Najpewniej zmiany naczyniowopochodne. Obecności innych zmian patolog., w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia nie stwierdza się. Poza tym miernego stopnia zniki korowo - podkorowe. Zmian patologicznych w naczyniach nie ma. Czy ten opis oznacza SM? Czy są inne może coś innego?

Specjalista neurolog zalecił wykonanie badania NMR głowy z opcją naczyniową.
Wiec miał pewnego rodzaju podejrzenia związane z Pani dolegliwościami i stanem klinicznym.Takiego zalecania nie daje się przy podejrzeniu stwardnienia rozsianego-mam na myśli opcje naczyniową.
Obecność niewielkich obszarów hipotensyjnych może nie mieć istotnego znaczenia
Liczy się jednak całość obrazu klinicznego.Proszę to omówić z lekarzem prowadzącym
Pozdrawiam

Opis MRI nie wskazuje na SM!
Zmiany naczyniopochodne
Warto rozważyć wszystkie mozliwe inne obciążenia: krazeniowe, metaboliczne, emocjonalne, ogólny stan zdrowia i wktywnośc fizyczną i intelektualną
Kontrola krwi, wykluczenia stanów zapalnych, patologii trczycy, niedoborów wiataminowych
Zdrowy tryb życia , aktywność , relax.