Śmierć bliskiej osoby a problemy psychologiczne

Z moja dziewczyna jestem juz 4 lata. Rok temu zmarla jej babcia co mozno odbilo sie na jej psychice, miala depresje z ktora nadal walczy (nie chce pomocy psychologa). Nie wiem jak moge jej pomoc. Od tego czasu nie kochalismy sie, a kazdy kontakt intymny konczy sie pogorszeniem jej stanu psychicznego. Chcialbym wiedziec jak moge jej pomoc bo przez jej depresje i brak seksu nasz zwiazek powoli sie rozpada

Witam,

Depresja jest chorobą, która się leczy. Jeśli ktoś ma zapalenie płuc to idzie do lekarza, podobnie należy postąpić z zaburzeniem nastroju. Mam pytanie skąd Pan wie, że to na pewno depresja? W każdym razie od problemów emocjonalnych są specjaliści: psycholodzy, psychoterapeuci, psychiatrzy.

Skoro ona nie chce pomocy, to może warto aby Pan zadbał o siebie? Może Pan pójść na konsultację do psychologa w ramach NFZtu lub prywatnie.

Związki mają swoją dynamikę, lecz jakość życia intymnego pary jest jednym ze wskaźników uczuć w związku. Jeżeli zależy Panu na tej relacji , to może warto z dziewczyną w otwarty i łagodny sposób o tym problemie porozmawiać?