Śmierć mamy i samookaleczanie się u 14-latki

Witam. Mam na imię Ola i mam 14 lat. Dwa lata temu zmarła moja mama i od tego czasu się tnę. Lubię sobie sprawiać ból, jednak przeszkadzają mi moje blizny. Mój przyjaciel namówił mnie, żebym powiedziała o tym tacie. Tak też zrobiłam, ale wcale nie jest mi lżej. Obiecałam mu, że już tego nie zrobię, ale ja nie mogę przestać. Co mam zrobić z tym problemem i jak sobie poradzić ze stratą mamy?

Dzień dobry,

Porozmawiaj jeszcze raz z tatą - żeby poszedł z Tobą do psychologa lub psychiatry dla dzieci i młodzieży; lub żeby Ciebie tylko zapisał na taką wizytę. Jest to o tyle ważne, ponieważ jesteś niepełnoletnia a każda poradnia będzie chciała zgody taty na twoje leczenie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).Olu, jesli masz ochote, to zadzwon do mnie jutro(piatek) lub w niedziele, wyjasnie Ci pare rzeczy, a Ty podejmiesz decyzje, co dalej tel.886210115.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza