Smutek, przygnębienie, zaburzenia koncentracji i obniżona samoocena a depresja

Wydaje mi się,że mam depresje, wszystkie objawy do mnie pasują, jestem smutna przygnębieniona,Nic mnie nie cieszy zero pasji , zero zainteresować totalna ignorancja.Funkcjonuje w zwolnionym rytmie, mam zaburzenia koncentracji i obniżoną samoocenę. Widze wszystko wyłącznie w czarnych barwach.Jestem drażliwa, mam mysli samobójcze, nie umiem integrować sie z ludźmi,nie potrzebuje towarzystwa boje sie ośmieszenia, mam zaburzenia lękowe...nerwice Sa dni kiedy czuje sie w miare dobrze,ale to szybko mija...

Witam,
Psycholog lub lekarz psychiatra może postawić Pani diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie/terapię. Proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub umówić się na wizytę prywatnie. Problemy, które Pani opisuje mogą być przytłaczające i znacznie utrudniać życie, ale można je z powodzeniem leczyć, trzeba tylko zrobić pierwszy krok.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Opisuje Pani klasyczne objawy depresji, co zwłaszcza w przypadku występowania myśli samobójczych jest wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej w celu potwierdzenia lub wykluczenia rozpoznania. W tym pierwszym, bardziej prawdopodobnym, przypadku będzie możliwy dobór zindywidualizowanego leczenia. Proszę pamiętać, że dysponujemy obecnie coraz lepszymi metodami terapii, które w większości przypadków przynoszą poprawę objawową i funkcjonalną.