Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Smutek, spadek zainteresowania, myśli samobójcze - czy to depresja?

Witam. Jestem nastolatką, mam 14 lat. Przez dłuższy czas miewam różne zachowania. Jestem smutna, nic mnie nie interesuje, często mam myśli samobójcze. Zastanawiam się nad sensem życia, uważam, że nie mam po co żyć, a boję się śmierci. Chciałabym to zrobić, tylko nie wiem jak. Czy to są objawy depresji? Nie szukam pomocy u rodziców, nawet nie rozmawiam o tym z nimi, ponieważ zaczynam ich nienawidzić. Proszę o pomoc....

14 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam serdecznie!

Spadek nastroju, smutek i myśli samobójcze mogą być przejawem depresji bądź zaburzeń z nią związanych. Niepokojące są Twoje uczucia w stosunku do rodziców. Brak wsparcia ze strony rodziców pogarsza Twoje samopoczucie, co może być pośrednią przyczyną opisanych przez Ciebie dolegliwości. Proponowałabym Ci zgłosić się z tym problemem do szkolnego psychologa. Nie zwlekaj z taką wizytą i nie próbuj przechodzić tego problemu. Specjalista na pewno pomoże Ci się z tym uporać.

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy