Smutek, spadek zainteresowania, myśli samobójcze - czy to depresja?

Witam. Jestem nastolatką, mam 14 lat. Przez dłuższy czas miewam różne zachowania. Jestem smutna, nic mnie nie interesuje, często mam myśli samobójcze. Zastanawiam się nad sensem życia, uważam, że nie mam po co żyć, a boję się śmierci. Chciałabym to zrobić, tylko nie wiem jak. Czy to są objawy depresji? Nie szukam pomocy u rodziców, nawet nie rozmawiam o tym z nimi, ponieważ zaczynam ich nienawidzić. Proszę o pomoc....

14 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Spadek nastroju, smutek i myśli samobójcze mogą być przejawem depresji bądź zaburzeń z nią związanych. Niepokojące są Twoje uczucia w stosunku do rodziców. Brak wsparcia ze strony rodziców pogarsza Twoje samopoczucie, co może być pośrednią przyczyną opisanych przez Ciebie dolegliwości. Proponowałabym Ci zgłosić się z tym problemem do szkolnego psychologa. Nie zwlekaj z taką wizytą i nie próbuj przechodzić tego problemu. Specjalista na pewno pomoże Ci się z tym uporać.

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty