Solarium w czasie ciąży

Witam,
jestem w 10 tygodniu ciąży, za tydzień wybieramy się na wesele i zastanawiam się czy mogę skorzystać z solarium ?! Jeśli tak to jaki jest dopuszczalny czas korzystania?
Pozdrawiam, Magda

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, można korzystać z solarium, aczkolwiek z dużą dozą umiaru- krótkie seanse pod słabszymi lampami powinny wystarczyć. Przegrzewanie się jest w okresie ciąży bardzo niekorzystne. Nie ma arbitralnie ustalonego bezpiecznego czasu i intensywności ekspozycji. Trzeba pamiętać o możliwości powstania na skórze przebarwień, które będą trudne do usunięcia. Bezpieczniejszą opcją jest użycie samoopalacza.
Pozdrawiam serdecznie!