Somatyczne objawy nerwicy u 30-latki

Witam , czy objawy somatyczne nerwicy typu jak np uczucie braku tchu i niepokoju mogą pojawiać sie tak poprostu bez przyczyny? Nawet gdzy o tym nie myśle? Często mi sie tak zdążą juz mam czasami dosc

Witam,
objawy nerwicowe pojawiają się własnie dlatego,że sytuacja i powodowane przez nią pierwotne emocje są tak bardzo trudne do zaakceptowania,że zostały silnie wyparte.Nie jest to jednak to samo,co "brak przyczyny",ani "tak po prostu".Aby lęk uspokoić stosuje się psychoterapię ,albo farmakologię .
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty w poradni zdrowia psychicznego lub lekarza rodzinnego,który zadecyduje co dalej.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
objawy somatyczne w nerwicy nie pojawiają się bez przyczyny. U źródła leżą emocje, do których nie zawsze mamy dostęp. Zachęcam do spotkania z psychoterapeutą, aby poznać naturę zaburzeń lękowych i uporać się z nieprzyjemnymi objawami.
Pozdrawiam serdecznie
M.Prus