Spadająca beta hcg - brak innych objawów

Witam.
Tydzień temu wyszedł mi pozytywny domowy test ciążowy. W poniedziałek sprawdziłam beta hcg - wynik 384. W środę tego samego tygodnia powtórzyłam z powodu wtorkowego silnego bólu brzucha i nagłego skoku ciśnienia (zmieniono mi tabletki na d***- lek na nadciśnienie stosowany kobiet w ciąży- wbrew zaleceniu kardiologa, a poprzednich już nie miałam). Wynik beta hcg - 70,35. Test robiłam w innym laboratorium, które tego samego dnia rano twierdziło, że właśnie wzywają serwisanta do urządzenia badającego próbki. Jest czwartek, nie dzieje się kompletnie nic. Piersi nadal mnie bolą, brzuch się uspokoił, jakichkolwiek plamień brak. Wróciłam do poprzednich tabletek na nadciśnienie (b****) i czuję się znów świetnie, tak jak przed tym incydentem we wtorek.

Czy możliwe jest, że mimo takiej bety nadal jestem w ciąży? A jeżeli nie, to kiedy mam się spodziewać jakichkolwiek dalszych wydarzeń - plamień, krwawienia, bólu brzucha, czegokolwiek...? U ginekologa będę we wtorek, na razie mam tylko polecenie, żeby w razie pogorszenia się samopoczucia jechać do szpitala, ale samopoczucie jest całkowicie ok, kompletnie nie mam wrażenia, żeby coś się działo. Powinnam jeszcze tą betę powtórzyć, czy czekać już na usg?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Radzę powtórzyć badanie stężenia betaHCG we krwi. Możliwe, że drugi wynik był błędny. W przeciwnym razie, rokowanie co do ciąży jest niepewne- może dojść do poronienia w ciągu najbliższych tygodni. Proszę jednak na razie nie brać takiej możliwości pod uwagę, lecz spokojnie udać się na wizytę, w czasie której wykonane zostanie badanie USG.
Pozdrawiam serdecznie, życzę pomyślnego przebiegu ciąży!