Spadek ciśnienie i problemy ze snem

Witam. 3 tygodnie temu rzuciłem papierosy i alkohol, który piłem codziennie. od 2 tygodnie trenuję na siłowni i biegam. 2 dni temu po ostrym treningu nie mogłem spać, sytuacja powtórzyła się dziś w nocy. W sumie może spałem 2 godziny. Ciśnienie spadło mi do 100/60 a tętno wynosi 55. Czuję się strasznie wyczerpany i boję się ze w kazdej chwili mogę zemdleć. Mam 187cm i ważę 97 kg. Czy jest to stan kiedy powinieniem pojechać do szpitala? Wizyte u lekarza rodzinnego mam dopiero na 7 grudnia.

Witam,
Problem z alkoholem i papierosami towarzyszył Panu jakiś czas - jak długo? Zapewne nagła zmiana stylu życia spowodowała dolegliwości, o których Pan mówi. Najlepiej jak najszybciej wybrać się do lekarza. Dodatkowo jeżeli picie alkoholu trwało długo i utrudniało funkcjonowanie - warto skorzystać z pomocy psychologa.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Panią. Na poziomie fizjologicznym może być tak, że "przeforsował" Pan swój organizm. Jeśli on był przywykły do nikotyny i alkoholu to obecnie taka dawka wysiłku to dla niego nowość. Po przeczytaniu Pana postu odnoszę wrażenie, że wprowadzenie siłowni i wysiłku może być dla Pana organizmu zbyt gwałtowne. Poza tym nie wiadomo jak zareagował Pana organizm na odstawienie alkoholu i papierosów. Napisał Pan o codziennym paleniu i spożywaniu alkoholu. Przydatny mógłby być w tej sprawie specjalista terapii uzależnień (nie twierdzę, że jest Pan osobą uzależnioną). Jednak taka osoba w bezpośrednim kontakcie z Panem mogłaby odpowiedzieć na pytanie - co się teraz dzieje? Przed wizytą u lekarza czy specjalisty proszę uważać na zbyt intensywny wysiłek. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/