Spadek IgG po martwym porodzie

Witam - odebrałam wyniki cytomegalii i wyglądają one następująco: Igg - 131.80 AU/mL (dodatnie >6), IgM 2.290 index (dod. >1.0). Poprzednie badania robiłam w październiku oraz listopadzie i wyglądało to tak: XI : Igg 117.80 IgM 2.060 X: IgG 125.30 igM 1.830 Dlaczego moje IgG rośnie,spada, rośnie? i kiedy będę mogła starać się o dziecko? Dodam że raz już przeszłam przez obumarłą ciąże w 16 tyg (10.11.2012), nikt wtedy nie zlecił mi wykonania CMV a badania histopatologiczne nic nie wykazały.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziom IgG oznacza iż we krwi znajdują się przeciwciała skierowane przeciwko cytomegalii. Drobne wahania poziomu nie mają znaczenia.