Spadek koronki z metalową wkładką z jedynki

Witam,spadła mi z jedynki koronka wraz metalową wkladką,którą była osadzona w korzeniu.Mam pytanie czy koronka ta juz jest do wyrzucenia,czy dentysta jeszcze moze ją wykorzystać?

Witam. Jeśli korona wraz z wkładem tylko się odkleiła nie będzie żadnego problemu by ją znów zacementować. Jeżeli jednak odkruszyła się część korzenia może się to nie udać. Potrzebna konsultacja u dentysty.

Bez powodu nie odkleiła się , prawdopodobnie straciła szczelność i jako tak jest już nie do wykorzystania , jeżeli winny jest wkład to trzeba zrobić nowy wkład , ale i tak jest to rozwiązanie tymczasowe