Spadek libido, zmęczenie i brak motywacji po skończeniu stosowania Paroksetyny

Witam! Od miesiąca biorę paroksetynę i odczuwam skutki uboczne, przede wszystkim bardzo duży spadek libido, zmęczenie i kompletny brak motywacji. To moje drugie podejście do paroksetyny. Za pierwszym razem stosowałam ją razem z buspironem i nie odczuwałam skutków ubocznych. Czy buspiron może łagodzić skutki uboczne paroksetyny? Czy powinnam zmniejszyć dawkę? Czy opisane objawy ustąpią po jakimś czasie? W najbliższym czasie niestety nie mogę się udać do swojego lekarza.

Mgr Adam Horak Psycholog

O prawidłowym doborze leków i ich dawkowaniu może zadecydować tylko lekarz. Trochę poza swoją specjalnością, ja jestem przeciwnikiem politerapii, czyli łączenia leków. Odczuwane przez Panią prawdopodobne skutki uboczne: spadek libido, zmęczenie i spadek motywacji paradoksalnie mogą być efektem leczenia. Na tym etapie terapii pani dostrzega problemy takie jakie są one w rzeczywistości. Spadek libido może być efektem kryzysu w pani związku, a brak motywacji może wskazywać, że nie robi pani w życiu tego, czego chce. Leki to ostatnia deska ratunku.