Spadek potasu w organizmie

Witam, ostatnio spada mi potas. Próbuję nadrabiać to dieta, ale to za mało i lekarz przepisał mi Potazek. W związku z problemami z polykaniem tabletek mam pytanie, jak inaczej jeść te tabletki? Pytam, bo te tabletki są długotrwałego uwalniania i mogą podrażniac śluzówke żołądka. Można jeść je rozsypane z jogurtem?

Lek kalipoz, jest w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, myślę, że łatwiej byłoby je Pani stosować, a i sam preparat jest dużo bardziej wiarygodny.
Może Pani je wsypać do jogurtu.