Spadek poziomu leukocytów we krwi

Witam! Jestem kobietą, mam 26 lat i dziś odebrałam wyniki badania krwi: WBC 3,3; LYM 1,3; MID 0,3; GRAN 1,8; RBC 4,63; HGB 14,1; HCT 42,7; MCV 92,2; MCH 30,5; MCHC 33; RDW 12,9; PLT 296; MPV 10,4; PCT 3,1; PDW 16,3. 1,5 roku temu w badaniu także wyszło, że mam obniżone leukocyty, ale powtórne badanie za kilka dni było już w normie. Nie przyjmuję żadnych leków. Na nic też nie choruję. Proszę o interpretację.

Witam serdzecznie.

Poza niewielkim spadkiem poziomu leukocytów w Pani badaniach nie ma istotnych odchyleń. Leukopienia izolowana (spadek leukocytów przy braku zmian w poziomach krwinek czerwonych i płytek krwi) bywa bardzo często następstwem infekcji wirusowych i ma charakter przemijający. Proszę wykonać powtórne badanie morfologii za 2 tygodnie z rozmazem ręcznym (koniecznie!). W przypadku utrzymywania się nieprawidłowości, konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego.