Spadek PSA u taty ze stwierdzonym rakiem prostaty

Witam u taty stwierdzono raka prostaty zmiana łagodna. W wycinku pobranym do badania zmiana nowotworowa to 1 mm. W zeszłym roku miał PSA na poziomie prawie 10, a obecnie zmniejszyło się do 7,7. Czy ten wskaźnik może mi dać informację, że skoro PSA spada to nie wiem np.: zmiana nowotworowa może ulec zwapnieniu i należy dalej badać ten wskaźnik. Czy jednak wskaźnik w tej sytuacji swoją drogą a zmiana powstała i powinna zostać wycięta?

Niemożliwe jest, że rak prostaty został określony zmianą łagodną. Albo jedno, albo drugie. Jeśli rzeczywiście mamy do czynienia z rakiem prostaty, to spadek PSA jest dobrą informacją, niemniej jednak jest to zmiana złośliwa i jako taka będzie się rozwijać. Tata jest jeszcze młody - warto skonsultować się z urologiem i podjąć leczenie.