Spadek tętna u płodu w 32 tygodniu ciąży

żona jest w szpitalu od 5 dni w 32 tc, bo na wizycie kontrolnej spadek tętna bez przyczyny. Po przyjęciu na oddział jest pod ktg 24 h i 1x dziennie występował spadek (przez 2 minuty do 50-60) o ile automat nie chwycił pulsu matki, dzis spadek wystąpił kilka razy i byl tez zwrost powyżej 200. Ogólnie zapadła decyzja o podaniu sterydów. USG/dopler ok.mamy już 2 dzieci , obecnie żona 39 lat. pyt 1: jakie szanse, że przy KTG 24 h zdrowemu płodowi wyskoczą te wyniki ?2. Czy można wstrzymac CC?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szanse są duże gdyż płód może reagować w ten sposób na różne czynniki.; Podano sterydy aby przyśpieszyć rozwój płuc dziecka. Spokojnie, lekarze z pewnością wiedzą co robią.