Spadek TSH po operacji usunięcia tarczycy z powodu raka

Jestem po operacji usunięcia tarczycy z powodu raka.TSH po operacji 8,60. 2 miesiące na Levothyrixine 150mg i TSH spadło do 1,5. Lekarz zmniejszył mi dawkę na 125mg zebym nie wpadła w nadczynnosć i dziś po 2 miesiącach dowiedziałam się ze TSH wynosi 36 !!!! Jestem załamana.Dlaczego aż taka różnica?Chciał mi zwiększyć na 150mg ale powiedziałam ze chcę 175mg. Jadę w sierpniu do Polski.Jakie badania muszę zrobić zeby dokładnie to zbadać,bo wiem,ze samo TSH to nie wszystko.

Po operacji raka tarczycy TSH powinno być utrzymywane na niskim poziomie, jeśli był to rak brodawkowatego lub pęcherzykowy. Zalecane stężenie TSH zależy od wielkości ogniska nowotworowego, ale nie powinno być wyższe niż 0,2-0,3 mcIU/ml przy mikroraku, zwykle jednak TSH utrzymuje się na poziomie 0,01-0,02. Stosuje się najczęściej dwa 175 mcg tyroksyny , czasem 150, w zależności od wyników badań.