Spadek wagi a możliwość wystąpienia zaburzeń odżywiania

Witam. Od pewnego czasu słyszę od swoich bliskich, że jestem za chuda. Mam ok 180cm wzrostu i ważę 64.5kg. Od momentu kiedy schudłam 30kg i nadal ograniczam jedzenie nastąpił u mnie zanik miesiączki, wypadanie włosów, zmęczenie itp. Nie mam żadnej niedowagi ani anemii. Jednak obecne symptomy troche mnie..zaciekawiają. Czy może to być początek jakichś zaburzeń związanych z odżywaniem?

Na podstawie podanych przez Panią informacji mogę odpowiedzieć, iż masa Pani ciała jest w normie. Jednkaże nie należy bagatelizować takich objawów jak zanik miesiączki, może okazać się, że ilość tkanki tłuszczowej jest zbyt niski - należałoby odbyć konsultację z lekarzem ginekologiem oraz wykonać badanie składu ciała, aby ocenieć te parametry - można tego dokonać w każdym lepszym gabinecie dietetycznym. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie czy jest to początek zaburzeń związanych z odżywianiem, gdyż są to choroby o podłożu psychicznym. Jeśli czuje Pani wstręt do jedzenia lub nieakceptację swojej osoby polecałabym udać się na konsultację psychologiczną w tej sprawie, gdyż wtedy rzeczywiście zmiany, które Pani obserwuje mogłyby okazać się zaburzeniami odżywiania.