Spadek wagi a tabletki antykoncepcyjne Atywia

Witam od 1.5 biorę tabletki antykoncepcyjne atywia, zawsze miałam wagę 51 kg przy wzroście 158cm a teraz waha mi się 46/47 nie niw może podskoczyć a jem normalnie, wydaje mi się że po tych tabletkach schudłam ale czuję się dobrze nie mam jakiś dolegliwości normalnie funkcjonuje, czy brać dalej te tabletki czy poprosić lekarza o zmianę na mniejsza dawkę hormonów

Szanowna Pani, antykoncepcja hormonalna bardziej może spowodować tycie a niżeli chudnięcie, aczkolwiek proszę to omówić z ginekologiem. Stawiałbym jednak na inną przyczynę