Spanie na brzuchu u 8-tygodniowego dziecka

Mój 8-tygodniowy synek od kiedy skończył ok. 6 tygodni śpi praktycznie wyłącznie na brzuszku. Na plecach leży wyłącznie podczas "aktywności" w trakcie dnia (w sumie maksymalnie do 1 h) i podczas spacerów (ok. 2 h dziennie). Czy jest to wszystko w granicach normy? Bo zastanawiam się, czy nie jest to może niedobrze, jak dziecko prawie wyłącznie w taki sposób śpi.

Milena Lubowicz

Ortopedzi w Poradniach Preluksacyjnych zalecają właśnie taki sposób spania dzieciom ze względu ma prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Również mniejsze jest ryzyko zachłyśnięcia w przypadku ulewania czy wymiotów. Więc pozycja ta jest dla dziecka bezpieczna. Proszę tyko pamiętać żeby dziecko tak spało bez poduszki.
Pozdrawiam