Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spanie po 5 godzin na dobę

mam problemy ze snem nie śpię więcej niż 5 godz
MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Dzień dobry!

Z wiekiem zapotrzebowanie na sen naturalnie się zmniejsza. Niektóre osoby śpią właśnie po ok. 5 godzin, ale nie mają większych potrzeb i nie odczuwają większego dyskomfortu z tym związanego.
Jeśli jednak w Pana wypadku jest inaczej - Pana nastrój się pogorszył lub jest Pan bardziej nerwowy, wybudza się Pan w nocy, sen nie przynosi wypoczynku, towarzyszą Panu jakieś inne dolegliwości itp. - proszę osobiście zgłosić się do lekarza.
Postawienie jakiejkolwiek diagnozy za pośrednictwem Internetu i na podstawie skąpych informacji, nie jest możliwe.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

5 godzin snu to dla większości ludzi zdecydowanie za mało. Pytanie czy ma Pan optymalne warunki do snu - wygodne łóżko, cisza, odpowiednia temperatura. Jeśli tak to w pierwszej kolejności proponuje wdrożyć w sposób konsekwentny odpowiednie zasady higieny snu, opisy dostępne są na wiarygodnych serwisach internetowych. Gdy to nie przyniesie efektu, warto się skonsultować z lekarzem psychiatrą mającym doświadczenie w medycynie snu, aby możliwe było postawienie właściwego rozpoznania i wdrożenie skutecznego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy