Spanie z pieluchą przez 12-latkę

Witam, mam pytanie odnośnie spania dziewczynki z pieluszką. Wczoraj przyszła do mojej córki koleżanka na piżama party. Gdy zbliżała się pora snu, koleżanka (12 lat) wyjęła tetrową pieluszkę. Dla mnie to był szok, że taka panienka śpi jeszcze z pieluszką. Czy takie zachowanie jest normalne?

Psychologia

Jeśli dobrze rozumiem to dziewczynka nie wyjęła pieluszki w związku z moczeniem nocnym tylko z zasypianiem. Być może jest to jakieś przyzwyczajenie z wcześniejszego dzieciństwa pomagające jej w zasypianiu, niektóre dzieci zasypiają z pluszakiem ona z pieluszką tetrową, są osoby mają podobne przyzwyczajenia pozostające nawet do późnej dorosłości tzw. rytuały pomagające w zasypianiu. Nie ma w tym nic niepokojącego.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, być może "przytulanka" w postaci pieluchy jest nieco infantylna, ale to nic innego jak przywiązanie, czy wieczorny rytuał pochodzący z wczesnego dzieciństwa. Dla jednych może to być maskotka czy ulubiona poduszka, a ta dziewczynka wybrała pieluszkę, której zapach, miękkość zapewne kojarzy jej się ze spokojem i bezpieczeństwem. Pozdrawiam serdecznie M.Prus