Spastyczny zwieracz cewki moczowej w wyniku badania urodynamicznego

prosze o pomoc mam problemy z pecherzem mialam badanie urynodynamiczne wyszlo cechy spastycznego zwieracza cewki co to oznacza jaka moze byc przyczyna czy lek fokusin ktory na to dostalam przeznaczony jest tylko dla mezczyzn?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Spastyczność zwieracza oznacza iż jest on nadmiernie napięty przez co utrudnione może być oddawanie moczu. Odnosząc się do leku, muszę zgodzić się iż w rzeczywistości jest on stosowany u mężczyzn w zaburzeniami gruczołu krokowego, jednak jego działanie opiera się na blokowaniu receptorów alfa w organizmie przez co może wpływać na rozluźnienie zwieracza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
lek który Pani dostała jest także stosowany u kobiet
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty